Najczęściej popełniane błędy w CV

16 cze

Curriculum Vitae stanowi naszą wizytówkę. Tylko ciekawe i poprawnie napisane zainteresują przyszłego pracodawcę. Tworząc CV, należy unikać:

Złego formatu

Pisząc CV nie należy zamieszczać w nim zbyt wielu informacji, lepiej skupić się na doświadczeniu i umiejętnościach, niż danych personalnych. Zbędne jest podawanie imion rodziców, dzieci czy marki posiadanego samochodu. Maksymalna objętości wynosi 2 strony w formacie A4.

Nieuporządkowanych treści

Informacje powinny być przedstawione chronologicznie, zgodnie z panującymi zasadami, według następującej kolejności: dane personalne, wykształcenie, doświadczenie, umiejętności, zainteresowania. Dodawanie od siebie nowych wiadomości nie jest wskazane, ponieważ burzy całą kompozycję.

Nierzetelności

Chcąc zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, kandydaci często podają nieprawdziwe informacje. Zwłaszcza, kiedy chodzi o języki obce, poziomy ich znajomości są zawyżane, a to często weryfikowane jest na rozmowie kwalifikacyjnej.

Nieodpowiedniego zdajecie

Każde CV powinno zawierać aktualne zdjęcie. Jednak z racji, że jest to dokument służbowy należy wybrać zdjęcie legitymacyjne. Zamieszczanie fotografii prywatnej świadczy o braku kompetencji, dlatego może być powodem odrzucenia kandydata już na etapie selekcji.

Braku klauzuli o przetwarzaniu danych

To jeden z najczęstszych i najpoważniejszych błędów. Większość ofert zwiera informacje o konieczności dołączenia zgodny na przetwarzanie danych. Jej brak równy jest z odrzuceniem już na wstępie danej kandydatury.

Pracownicy.org.pl to serwis z poradami dla osób pracujących i szukających pracy.

Jeden komentarz w “Najczęściej popełniane błędy w CV

  1. Ja dodałabym do tej listy jeszcze popełniane błędy ortograficzne, stylistyczne, pojawiające się literówki – a te zdarzają się nagminnie czy używanie nieodpowiednich skrótów. Wydają się one błachymi pomyłkami ale mogą znacznie zachwiać naszym dopiero budowanym wizerunkiem w oczach pracodawcy,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.