O nas

Współczesny rynek pracy jest bardzo wymagający i, nie ma co ukrywać, bezwzględny. Bogactwo ofert i wolność wyboru są błogosławieństwem tylko dla tych, którzy potrafią się sprawnie poruszać w gąszczu informacji. Obecnie nie tylko trzeba mieć umiejętności do wykonywania pracy, ale też do jej znalezienia. Wyszukanie odpowiedniej oferty i zdobycie zatrudnienia to nie lada sztuka. Wymaga ona znajomości pewnych zasad, form i trików. Na naszej stronie chcemy Ci dostarczać tej wiedzy.

Okres szukania pracy często bywa ciężkim czasem. Stres i niepewność rozpraszają naszą uwagę i sprawiają, że przeoczamy rzeczy, które w innych sytuacjach byłyby dla nas oczywiste. Nieoceniona jest więc pomoc kogoś kto przeszedł już tę drogę, orientuje się w temacie i jest w stanie wskazać oraz wyjaśnić wszystkie istotne aspekty procesu rekrutacyjnego.

Wbrew temu co zwykło się uważać – proces rekrutacyjny zaczyna się dla nas już w momencie przeglądania ofert. Nawet wtedy należy stosować określone zasady, gdyż tylko dobrze wybrany, konkretny cel może być osiągnięty. Jeśli nie wiemy za czym gonimy, nigdy tego nie osiągniemy.

Gdy już określimy swoje preferencje i wybierzemy interesującego nas pracodawcę oraz stanowisko, pojawiają się kolejne wyzwania. Pisanie CV, list motywacyjny czy w końcu rozmowa kwalifikacyjna – wszystkie etapy związane są z ogromnym napięciem emocjonalnym i łatwiej je przejść wiedząc jak powinniśmy się przygotować i czego się możemy spodziewać.

Poznajesz rynek pracy? Nie błądź po omacku. Chcemy być Twoim przewodnikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.